BİTKİSEL ZEYTİNYAĞ ÇEŞNİLİ KÜR
  Yüksek yaşlarda erkeklerin kabusu haline gelen prostat üzerine yapılan son araştırmalar kanserin tedavisinde ameliyatın gereksiz olabileceğini ortaya koydu.

  ABD'de Emekli İşleri Departmanı ve Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, prostat bezini aldıran 731 erkeğin yüzde 47'si yaşamını kaybetti. Araştırma sonuçları prostat ameliyatı olan erkeklerde de idrar kaçırma ve iktidarsızlık gibi yan etkilerin gözlemlendiğini ortaya koydu. BussinessWeek'te yer alan habere göre, konu hakkında açıklama yapan Amerikan Kanser Derneği yetkilisi Otis Brawley; "Son 20 yıldır ABD'de yaptığımız şeylerin gereksiz yere pek çok erkeğe zarar verdiğinden hiçbir şüphem yok. Erkeklere bu araştırma sonucunda prostat tedavisine ihtiyaçlarının olmadığını ispatlayan büyük bir kanıt bulduğumuzu söylememiz gerekiyor" dedi. Derneğin prostat birimi yöneticisi olan Durado Brooks ise erkeklerin çoğunlukla kanser olduğunu öğrenir öğrenmez cerrahi müdahalede bulunulmasını istediğini belirtti. İdrar kaçırma ve erektil disfonksiyon ameliyat olan erkekler içerisinde yaygın görülürken, gözlemlenen erkeklerde yüksek bir oranla gelişen kemik mestazı gözlemlendi.

BİTKİSEL ZEYTİNYAĞ ÇEŞNİLİ KÜR'ÜN İÇERİĞİ :
Zeytinyağı, Hypericum perforatum, Lavandula stoechas
"hypericum perforatum,lavandula stoechas, zeytinyağı, kalsiyum, potasyum, a,d,e ve k vitaminleri,fosfor,kükürt, az miktarda demir ve magnezyum bulunmaktadır"

PROSSTOP BİTKİSEL ZEYTİNYAĞ ÇEŞNİLİ KÜRÜN GÖZLEMLENEN FAYDALARI
1- İdrar yaparken yanma ve ağrı problemlerinin giderilmesine
2- Sık sık tuvalete gitme problemine
3- Zayıf ve kesik kesik idrar yapılmasının önlenmesine
4- PSA değerinin düşmesine,
5- Mesanenin tam boşalmamasının önlenmesine,
6- Prostat büyümesi ve iltihabının iyileşmesine,
7- Cinsel sistemin düzenlenmesine, yardımcı olur,
8- Ağrı kesici etkisi vardır, sinirsel kaynaklı başağrılarının giderilmesine,
9- İdrar yolu enfeksiyonlarında,
10-İçerisinde bulunan geraniol maddesi kansere karşı koruyucu, tümörü yok edici özelliğe sahiptir
11-Kan dolaşımını düzenler,kan sulandırıcı ve damar genişletici özelliği içerdiği rosmarinik asit sayesinde olur.
12-Hafif ve orta şiddette depresyonlarda alternatif bir antidepresan destek olarak önerilmektedir.antidepresan özelliği hayvan deneylerinde ve çeşitli klinik deneylerde kanıtlanmıştır.
13-Alkol, sigara, nikotin ve kafein gibi maddelerle oluşan bağımlılıkların tedavisinde yararlı olabileceğini gösteren deneysel kanıtlar bulunmaktadır.
14-Birçok antienflamatuvarilaçtan farklı olarak mide üzerinde olumsuz etkilerinin bulunmadığı, hatta ülser tedavisinde de etkili olduğu rapor edilmiştir.
15-İçerdiği zeytinyağı sayesinde kalbinizin dostudur.
16-Zeytinyağının içeriğinde bulunan E vitamini kansere karşı koruyucu etki yapıyor ve saç dökülmelerine karşı da iyi geliyor. A, D, E ve K vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, potasyum, kükürt, magnezyum, az miktarda demir, bakır, manganez gibi mineraller, kemik gelişimini sağlıyor.
17-Hücre yenileyici özelliği ile yaranın çabuk kapanmasını sağlar.
18-Yanık bölgelere sürüldüğünde hemen acıyı azaltır ve kısa sürede iz bırakmadan iyileştirir
19-Yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de içilerek kullanılır.
20-Sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir.
21-Mide bağırsak problemlerinde,
22-Kabızlık ve sindirim sistemi bozukluklarında,
23-Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de içilerek kullanılır.
24-Hazmı kolaylaştırır.
25-Hemoroid tedavisinde etkilidir.
26-Hamilelerin kullanması önerilmez.
27-Dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Amerika Kanser Derneği(American Cancer Society) nin hücre ve hayvanlar üzerindeki çalışmalarına göre Hypericum perforatum Kılıç otu, lösemi gibi hematolojik kanserlere karşı en önemli kanser önleyici aktiviteye sahip olabileceğini ortaya koymuştur. Ayrıca kemoterapi tedavilerinde de izlenebilir bir rahatlık sağlamaktadır. RESEARCH TRIANGLE PARK ,Amerikan Kanser Enstitüsü (National Cancer Institute) tarafından yaptığı çalışmalar için ödüllendirilmiştir ve bu kurumun yayınladığı bir bilimsel makalede de,çeşnimizdeki bitkilerin,Prostat kanserinin oluşumunu ve gelişimini engellemesinin yanı sıra,kanser ilaçları ile beraber kullanımında hem ilaçların kötü etkilerini azaltmakta hem de o ilaçlarla kullanımında ilacın etkisini katladığı ve hücrelerin yeniden yapılanmasına etkisi olduğu üzere,sonuçlar gözlenmiştir. University of Utah School of Medicine ?dan Dr. Couldwell in yaptığı bir çalışmaya gore,kanser hastalarına oral yoldan sentetik hiperisinin de ,tümörlerin kemoterapi gibi standart metotlar ile küçültülmesinde faydalı olduğunu belirtmiştir.Çeşnili zeytinyağımızın içerisindeki bitkilerden birindede hiperisin doğal olarak bulunmaktadır. Son çalışmalara göre, kanser hastalarında %25-50 oranında klinik depresyon görülmektedir.Kemoterapi tedavileri esnasında kullanılan Söz konusu bitkiler hem depresyon tedavilerinde hem de alternatif takviye ürün olarak kullanıldığında başarılı sonuçlar alınmıştır.Bazı bitkiler,doktorlarına danışılmadan kullanıldığında ,ilaçlarla ters etkileşime girdiği halde,söz konusu çeşnili karışımımız içindeki bitkiler,araştırmadaki doktorlar tarafından gönül rahatlığı ile önerilmektedir

YAN ETKİLER VE ETKİLEŞİMLERİ:

- Hamile bayanların kullanması yeterli klinik çalışma olmadığı için önerilmez.
-Açık tenli kişilerde bitki kullanımı sırasında ışığa karşı hassasiyet oluştuğu için ışıklı ortamlardan sakınmaları önerilir.
-Dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildirCopyright © 2017 .